Problematy, czyli życie bez problemów

jesień1

Podręczny słownik życia szczęśliwego nie potrzebuje takich słów jak trudny czy problem. Zamiast trudny praktyczniej i dużo bardziej poręczniej używać jest: wymagający czasu, praktyki i skoncentrowanej uwagi; a od problemu o wiele lepiej wygląda problemat, czyli pewna kwestia wymagająca dłuższego namysłu, wytężonej uwagi w celu znalezienia nowego sposobu rozwiązania, bo stare zawodzą.

Podręczny słownik życia szczęśliwego nie zna słowa ani wewnętrznego przekonania, które nosi nazwę “muszę”. Muszę nie istnieje. Istnieje natomiast: chcę, pragnę, potrafię. Jeśli cokolwiek muszę, oznacza, że wkrótce wypalę wewnętrzną energię i wpadnę w stan przemęczenia i stresu, a ostatecznie zagubię się gdzieś w międzyczasie swojego życia i marzeń.

Podręczny słownik życia szczęśliwego nie unika głosu intuicji, czyli tego odczucia, gdy czuje-wie, fajnie jest coś zrobić, że to ma sens i wyjdzie z tej czynności przyjemna rzecz, rzecz, która jest zgodna z wewnętrznymi przekonaniami i marzeniami.

k8

Podręczny słownik życia szczęśliwego ma wytłuszczone takie słowa, jak: medytacja (choć krótka, ale codzienna), sztuka, dobra lektura, inspirująca rozmowa, dobra herbata czy kawa, kontakt z naturą, szczerość w wewnętrznych dialogach, tych samym, z którymi bezustannie we wnętrzu głowy się spotykamy.

Podręcznik słownik życia szczęśliwego zna takie słowa, jak strach, rezygnacja, upadek, smutek, bo ma i takie hasła, jak: pozwolenie sobie na odczucie każdego wrażenia, ale swobodne i nieprzylegające do danego uczucia. Czuję, to czuję, odejdzie, jak i wszystko.

Podręczny słownik życia szczęśliwego posiada definicję umysłu jako procesu, którego natura jest zawsze czysta i spontaniczna, łatwa w osiągnięciu i zawsze obecna, jeśli tylko człowiek pozwoli sobie na chwile spokoju i koncentracji w medytacji. Jeśli zostawi zewnętrzny świat zamętu, biegu, lenistwa, rezygnacji, zwątpienia, gniewu, strachu, pragnienia na zewnątrz, i poćwiczenia technikę oddychania. Bo podręczny słownik życia szczęśliwego wie, jak bardzo ważny jest oddech.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: